Výrobcovia
 

Hamaviss Gel 125ml

Hamaviss Gel 125ml
Cena: 11,00 €
9,90 € (zľava 10%)
Hodnotenie:
Výrobca: Hamaviss
Dostupnosť: Skladom
Množstvo: viac ako 5 ks
Množstvo: Kúpiť

Popis produktu "Hamaviss Gel 125ml"

 

Popis:


Vynikajúci gél, ktorý pomáha pri natiahnutých svaloch, bolestiach chrbta a chrbtice, bolestiach kĺbov, kolien, lakťov a ramien.

Hlavné účinky:

 • Pomáha pri natiahnutí svalov a chrbtice
 • Zlepšuje kvalitu kĺbových chrupaviek
 • Zmierňuje opuchy a opuchliny
 • Podporuje prekrvenie svalov a kĺbov
 • Brzdí zápalové procesy

 

Účinné látky v Hamaviss Gel:

 • Perna Canaliculus ( novozélandská zelená mušľa):

Perna Canaliculus sa pestuje na brehoch Nového Zélandu pri Malborough sounds a Hauraki. Morská voda vo farmách, v ktorých sa pestujú mušle, ale aj okolo nich, sú neustále testované na biotoxíny ťažké kovy a baktérie. Kvalita vody je priebežne sledovaná na základe skúšok vykonaných podľa noriem stanovených US Food and Drug Administration, Európskej únie a Novozélandského úradu pre bezpečnosť potravín.

História a objav: História Perna Canaliculus  sa spája s pôvodnými obyvateľmi  Nového Zélandu s Maormi. Maorovia žily na brehoch  Nového Zélandu a konzumovali Perna Canaliculus v surovom stave. Pre týchto obyvateľov boli takmer neznáme bolesti kĺbov, reuma a artritída , v porovnaní s domorodcami žijúcimi vo vnútri ostrova. V roku 1970 sa Perna Canaliculus dostala do popredia vo výskume  na liek proti rakovine. Firmy zaoberajúce sa spracovávaním mušlí vyhľadali výskumníkov s cieľom vyskúšať nimi vyrobený ,,mušľový prach“  na liečbu rakoviny. Bohužiaľ, výskumníci boli sklamaní, pretože nenašli liek na rakovinu,  ale náhodou našli ,,zázračný liek“. Ukázalo sa, že pacienti, ktorý sa zúčastnili výskumu  a popri tom trpeli nejakým problémom pohybového aparátu , hlásili vysoký stupeň zlepšenia. Následne začali študovať už spomínaných obyvateľov Nového Zélandu,   Maorov.  Vďaka týmto informáciam sa Perna Canaliculus dostala do popredia vedeckého záujmu.
Perna Canaliculus sa pestuje zhruba 2 - 2,5 roka. Za tento čas dorastá do dĺžky 10cm a potom sa pri dôkladne riadenom  procese zbiera , následne suší  a  skladuje v  práškovom  stave.

Perna Canaliculus sa dnes chová pre najbohatší a najčistejší zdroj GAG!!!
Zloženie Perna Canaliculus: 61% bielkovín,  13% sacharidov, 12% glykosaminglykánov (GAG),  5% tukov (vrátane eicosatetraenoic kyselín), 5% minerálnych látok, 4% vody. Z toho sú OMEGA 3 mastné kysliny , hlavne eicosatetraenoic  (ETA), kyselina eikosapentaenová (EPA) a Docosahexaenoic (DHA), ktoré vplývajú na zápalové procesy v kĺboch, a tým aj zmiernenie bolesti.
Minerály:  sodík, horčík,  vápnik, železo, zinok, meď, draslík, mangán, nikel.
Vitamíny:  C, D, E, B12, B1, B2, B3, B6.
Aminokyseliny:  metionín, cysteín, asparagín, treonín, glycín, alanín.

Vužitie Perna Canaliculus
- dokonale sa hodí na zachovanie a udržiavanie flexibility  kĺbových chrupaviek a väzov, synoviálnej tekutiny  a väčšiny druhov pohybových problémov
na podporu liečby  osteoartrózy, artritídy, reumatizmu, dny, osteoporózy
- pre stavbu a podporu regenerácie  kĺbovej chrupavky
- ako  podpora spojivového tkaniva  (väzy ,šľachy)
- má protizápalový účinok
- pri reumatoidnej artritíde

 

 • Glykosaminoglykány (GAG):   Sú to mukopolysachridy. Popri kolagéne tvoria veľkú časť medzibunkovej hmoty v spojivovom tkanive (predovšetkým v chrupavke, väzivách, šľachách a podobne).   K významným mukopolysacharidom patrí kyselina hyalurónová (zákl. zložka synoviálnej tekutiny a nachádza sa aj  sklovci oka),  chondroitinsulfát (v chrupavke), dermatansulfát (v pokožke), keratansulfát, heparín (obsiahnutý v žírnych bunkách). Vznikajú v našom tele zložitou syntézou glukosamínov. Zvyšujú mazanie kĺbov a absorpciu vody do chrupavky. Táto schopnosť ale postupom veku alebo nadmerným zaťažením klesá, a vtedy je veľmi potrebné doplňovať GAG do nášho tela.

Glykosaminoglykány pomáhajú pri:
- stimulácii a produkcii kĺbového mazu a "zahusťujú" ho
- posilňujú platničky chrbtice proti stuhnutosti stavcov
- zúčastňujú sa výstavby chrupaviek kĺbov
- pomáhajú obnovovať zakončenie kostí
- zmierňujú a zabraňujú zápalom a opuchom kĺbov
- pôsobia efektívne pri artróze, artritíde, ischiase
- poskytujú flexibilitu, pevnosť a pružnosť chrupavky

GAG sú schopné viazať veľké množstvo vody a pôsobia ako výplň  alebo mazivo pre spojivové tkanivo. Keď dôjde k poškodeniu chrupavky, poklesne množstvo GAG. Tým sa zníži obsah vody v chrupavke, čo je príčinou ďalšieho mechanického poškodzovania kĺbu.
GAG tvorí jadro všetkých spojivových tkanív. Perna Canaliculus podporuje zdravie, pohodlie, pružnosť  synoviálnej tekutiny a spojivového tkaniva vrátane kĺbov, väzov, šliach, chrupaviek a medzistavcových platničiek .

Gauitheria Procumbens  Leaf Oil ( Gaultheria)
Kde ju nájdete:  Gaultéria rastie vo východnej časti Severnej Ameriky.
Zmierňuje bolesť svalov , kĺbov a reumatických ťažkostí. Dodnes je používaná ako tradičná medicína severoamerických Indiánov pri reumatizme.

 

 • Abies Sibirica Needle Oil (Sibírska jedľa): Rastie len v ekologicky čistých oblastiach Sibíri.Odporúča sa na liečbu reumatizmu, zmierňuje zápalové stavy a bolesti rôzneho pôvodu. Zvyšuje odolnosť organizmu, upravuje metabolizmus a celkový zdravotný stav.Má regeneračné účinky, pozitívne ovplyvňuje stav kože - podporuje jej prekrvenie a mladistvý vzhľad.

 

 • Hamamelis Virginiana Extract (hamamel virgínsky): Rastie na území  Severnej Ameriky. Výťažky sa používajú v kozmetike pre svoje tonizujúce pôsobenie na pokožku. Výťažky z Hamamelu sa používajú aj na kŕčové žily, tiež ako tradičný ľudový liek proti zápalom resp. majú protizápalový zmierňujúci účinok.

 

 • Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (rozmarín): Kde ju nájdete:  Patrí k juhoeurópskej kvetine a bežne sa vyskytuje v stredozemnej oblasti. U nás sa iba pestuje. Rozmarín sa používa na fyzickú regeneráciu po dlhom pracovnom dni resp. športovom výkone. Vo farmácii a v ľudovom liečiteľstve sa používa ako prostriedok, ktorý zvyšuje prekrvenie a utišuje bolesti, najmä svalo­vé, kĺbové a nervové, odstraňuje aj pocit chladu v končatinách a povzbudzuje nervovú činnosť.

 

 • Menthol (mentol): Pestuje sa v Indii. V poskytovaní prvej pomoci sa používa ako náhrada ľadu pre jeho chladiace účinky v neprítomnosti vody a elektriny. Používa sa napr. aj pri podvrtnutiach, pri svalových kŕčoch, bolestiach svalov a kĺbov. Poskytuje výrazný chladivý efekt, ktorý sa za pár minút premení na pálenie, zohrieva pokožku, a to v  konečnom dôsledku znamená prekrvovanie postihnutých miest.

 

 • Eucalyptus globulus Leaf Oil (eukalyptový olej): Má svoj domov v Austrálií a východnej časti Indonézie. Dnes však niektoré druhy rastú aj v mnohých ďalších subtropických oblastiach sveta (Španielsko, Portugalsko). V tradičnej medicíne pôvodných obyvateľov Austrálie sa listy používali v obkladoch na akékoľvek rany alebo zápaly.  Má výborné antiseptické účinky, používa sa pri zápaloch. V masážnych olejoch pôsobí veľmi hrejivo a má upokojujúce účinky pri reumatických bolestiach.


Pre koho je teda určená Perna Canaliculus a už spomínané ostatné účinné látky?
Pre všetkých ľudí (hlavne športovcov, ale aj pre  seniorov a bežne pracujúcich ľudí), ktorí majú problémy so svojím pohybovým aparátom, ale dbajú oň, chcú si ho udržiavať v 100%-nom stave a pomáhať mu v čo najlepšej a najintenzívnejšej regenerácií.

Balenie:


125ml     |     500ml náplň     |     500ml s dávkovačom

Dávkovanie:


Hamaviss gél naneste a vmasírujte do pokožky na postihnuté miesto a okolo neho.

Ideálne je aplikovať gél na tom istom mieste, gél sa však môže tiež nanášať aj na nepostihnutú končatinu ako prevencia.

Zloženie:


Aqua, Isopropyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Abies Sibirica Needle Oil, Phenoxyethanol, Carbomer, Limonene, Parfum ( Gaultheria Procumbens Leaf Oil), Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Mussel Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sorbitol, Benzoic Acid, Glycosaminoglycans, Dehydroacetic Acid, Citrus Limon Peel Oil, Ethylhexylglycerin, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Citric Acid,  Sodium Hydroxide, Citral, Linalool, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid

Upozornenie: Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy. Nepoužívajte v spojitosti s nepriedušnými obkladmi. Nepoužívať na poranenú pokožku. Zabránte vniknutiu do očí a na sliznice. Uchovajte na chladnom a suchom mieste. Dermatologicky testované. Len na vonkajšie použitie.

Komentáre:

Napísať komentár:

Vaše meno:


Komentár:
Hodnotenie:
Zlý             Dobrý
Zadajte nasledujúci kód: