Výrobcovia
 

Orechy kešu 500g - GymBeam

Orechy kešu 500g - GymBeam
Cena:
9,95 €
Hodnotenie: nehodnotené
Výrobca: GymBeam
Dostupnosť: Skladom
Množstvo: Kúpiť

Popis produktu "Orechy kešu 500g - GymBeam"

 

Orechy Kešu natural sú nepražené a nesolené orechy a obsahujú účinné látky, ktoré blahodarne vplývajú na trávenie, imunitu, srdcovocievny systém, a dokonca aj na vlasy a nechty. Posilňujú tiež nervovú sústavu, zlepšujú pamäť, podporujú regeneráciu svalstva. Obsahujú antioxidanty, bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny, minerály a vitamíny.

Kešu orechy natural: nesolené orechy s pozitívnymi účinkami pre telo aj myseľ

Orechy Kešu natural sú čisté, nepražené a nesolené kešu orechy, ktoré sú nielenže chutné, ale majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo. Obsahujú účinné látky, ktoré blahodarne vplývajú na trávenie, imunitu, srdcovocievny systém, a dokonca aj na vlasy a nechty.

Našli uplatnenie dokonca aj v medicíne a ide najmä o látku ich látku kardol, ktorá ma dezinfekčné účinky a pôsobí proti reume. Obsahujú tiež Zea-xantín, dôležitý antioxidant, ktorý sa vstrebáva do sietnice v oku a plní ochrannú funkciu pri filtrovaní svetla. V kešu sa nachádza až 45% zdravých tukov, ktoré obsahujú omega mastné kyseliny, a tie znižujú krvný cholesterol.

Aj tieto orechy posilňujú nervovú sústavu, znižujú podráždenosť, depresie a nervozitu. Navyše zlepšujú pamäť, podporujú regeneráciu svalstva, vďaka množstvu bielkovín a vitamínov, ktoré obsahujú. Pomáhajú zotaviť svaly po ťažkom tréningu, blahodárne pôsobia aj na centrálny nervový systém, ktorý môže byť po tréningu podráždený, a to sa prejavuje znížením výkonnosti. 

Dobré účinky na tráviaci systém sú samozrejmosťou, pretože sa dobre trávia a obsahujú vlákninu, ktorá poupratuje nečistoty v črevách. Kešu orechy obsahujú tiež antioxidanty, z ktorých je najvýznamnejší glutatión, jeden z najsilnejších antioxidantov v našom tele. Kešu obsahujú tiež mnoho horčíka, železo, draslík, zinok, vitamíny skupiny B, niacín, kyselinu pantoténovú a dôležité nenasýtené mastné kyseliny (olejová, linolová). Sú tiež bohaté na betakarotén a stopové prvky, ktoré podporujú rast buniek a zúčastňuje sa tiež na tvorbe spermií.  

Kešu orechy a ich účinné látky

Tuk, bielkoviny, sacharidy, vláknina, voda, železo, fosfor, horčík, vápnik, sodík, zinok, meď, mangán, omega 3, omega 6 kyseliny, vitamíny B, C, E, K, luteín, kyselina listová a kyselina pantoténová.

Kešu orechy a ich účinky:

 • Podporujú imunitný systém
 • Silne podporujú trávenie
 • Podporujú pravidelnú stolicu
 • Podporujú tvorbu červených krviniek
 • Znižujú hladinu vysokého cholesterolu
 • Dopĺňajú do tela dobrý tuk
 • Zabezpečujú pevné vlasy a nechty
 • Prečisťujú cievy
 • Účinná prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam
 • Prevencia proti rakovine hrubého čreva
 • Prevencia proti Anémii
 • Upokojuje nervový systém
 • Môžu byť nápomocné pri chudnutí

Účinky kešu na chudnutie

 

Kešu oriešky sú vhodným doplnkom stravy pri chudnutí. Pozor, nesmiete ich zjesť pol kila naraz. Samozrejme,  pomôžu vám znížiť hmotnosť, iba ak upravíte aj ostatné jedlá počas dňa. Kešu orechy znižujú cholesterol, upravujú trávenie, vyprázdňovanie a detoxikujú organizmus. Telo je tak plne pripravené zdravo schudnúť bez jojo – efektu. Pridávať si ich môžete do ľubovoľných jedál, ku rizotu, koktailu, zemiakom, ku mäsu, do nátierok, omáčok alebo aj do šalátov. Použitiu kešu orechov sa medze nekladú, dodržte však gramáž a pozor, konzumujte iba nesolené kešu orechy. Kešu orechy konzumujte 4-krát do týždňa po 15 – 20 gramov za deň. 

 

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty

100 g

Energetická hodnota

2315,3 kJ / 553 kcal

Bielkoviny

18 g

Sacharidy

30 g

   z toho cukry

6 g

Vláknina

3,3 g

Tuky

44 g

   z toho nasýtené tuky

8 g

 

Minerály

100 g

Železo

7,9 mg

Vápnik

36,8 mg

Horčík

297 mg

Fosfor

610 mg

Draslík

667 mg

Sodík

11,5 mg

Zinok

6,5 mg

Mangán

2,1 mg

Meď

2,5 mg

Selén

22 ug

Omega 3 kyseliny

65 mg

Omega 6 kyseliny

7800 mg

 

Vitamíny

100 g

Vitamín B1

0,6 mg

Vitamín B2

0,3 mg

Vitamín B3

1,4 mg

Vitamín B6

0,6 mg

Vitamín C

0,9 mg

Vitamín E

1,2 mg

Vitamín K

38 ug

Luteín

24,5 ug

Kyselina pantoténová

1,3 mg

Kyselina listová

28 ug

Komentáre:

Napísať komentár:

Vaše meno:


Komentár:
Hodnotenie:
Zlý             Dobrý
Zadajte nasledujúci kód: